MK Natural Cosmetics Olej Abisyński

MK Natural Cosmetics Olej abisyński Bioetiq jest produktem w 100 % naturalnym. Posiada certyfikat Soil Association. Ten znany od setek lat olej otrzymywany jest z nasion jednorocznej rośliny oleistej Crambe abyssinica. Naturalnym terenem występowania jest region Morza Śródziemnego oraz obszar Afryki wschodniej. Ceniony jest ze względu na wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne. Charakteryzuje go lekkość wchłaniania, smarowność oraz intensywne nawilżenie nawet bardzo wysuszonej skóry. W przemyśle kosmetycznym stosowany jest jako skuteczny składnik przeciwzmarszczkowy redukujący oznaki starzenia się skóry.

abisynskiWyjątkowe właściwości pielęgnacyjne oleju abisyńskiego wynikają z unikatowej wśród olejów, dużej zawartości w nim długołańcuchowych nienasycony kwasów tłuszczowych z przewagą kwasu erukowego, natomiast udział nasyconych kwasów tłuszczowych jest stosunkowo niski. Poprzez to olej abisyński pozostaje niezwykle lekkim olejem i po zastosowaniu nie pozostawia uczucia tłustości.

Niespotykany w innych olejach skład nienasyconych kwasów tłuszczowych zawartych w oleju abisyńskim nadaje mu niezwykłe właściwości pielęgnacyjne:

  • wyrównuje koloryt skóry
  • zmniejsza przebarwienia
  • poprzez tworzenie mikro – biofilmu na powierzchni skóry chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi i utratą wilgoci
  • ożywia, wygładza i nadaje blasku skórze
  • widocznie wygładza nawet głębokie zmarszczki

Olej Abisyńska zaleca się stosować bezpośrednio na twarz jak również na dłonie, paznokcie i włosy. Poprawia kondycję skóry, redukuje zmarszczki. Pozostawia skórę gładszą, elastyczną i miękką w dotyku. Olej abisyński jest łatwo wchłaniany przez skórę, dając znaczną poprawę wyglądu skóry i wyraźne wygładzenie powierzchni skóry. Poprawę wyglądu skóry uzyskiwano już po kilkukrotnym zaaplikowaniu oleju nawet w przypadkach występowania głębokich zmarszczek oraz bardzo znacznego wysuszenia skóry. Wzmacnia odczucie wygładzenia i nawilżenia. Olej ten naprawdę szybko i łatwo penetruje naskórek, co pomaga w uzupełnieniu utraconych lipidów i jednocześnie nie zostawia tłustego filmu. Jeśli chodzi o włosy, to pozostawia je miękkie, elastyczne, przywraca im naturalny połysk. Ciekawy olej, a jego atutem bez wątpienia jest brak zapachu.

 

Komentarze są wyłączone.